''Świat jest moim wyobrażeniem''-czyli A.Schopenhauer


Długo poszukiwałam jakiś ciekawych inspirujących ludzi o których mogłabym poczytać.
Nigdy nie lubiłam tych wszystkich 'mądrych' cytatów i mądrości które były na jakiś 
stronach internetowych,które każdy potem udostępniał na swojej tablicy fejsbukowej i było oh i ah.
Śmieszyło mnie to, tym bardziej że te cytaty były w stylu:

''Żelazko jest gorące jak się nagrzeje''
  

I nie uważam że to było i jest złe,ale nie kupuje takich według mnie głupich cytatów.
Nie skłania mnie to do żadnych refleksji a według mnie taki jest cel  cytatów i sentencji,aby człowiek czytając je pomyślał choć przez chwilę czy autor danej sentencji według niego ma racje i czy tak jest jak on to opisuje.

I znalazłam.Znalazłam człowieka którego cytaty skłaniają mnie do refleksji,i je całkowicie kupuję.Całą ich treść.
Mam wrażenie że są inne bo dotykają naszego człowieczeństwa z innej strony...
Mówią nam rzeczy które są oczywiste z jednej strony ale każdy z nas głębiej się nad tym  nigdy nie 
zastanawiał.
Mam przynajmniej takie wrażenie.

Jest ciekawą personą którą warto poznać,i poczytać jego sentencje i co miał do powiedzenia bo nie są to następne głupie ''cytaty''.
                                           


                                                                            ***






''Cze­go twój wróg nie po­winien wie­dzieć, nie mów przyjacielowi.''

Zastanów się nad tym,czy nie zdarzyła ci się kiedyś sytuacja gdzie opowiadałaś jakiś rzeczy Twojej koleżance czy przyjaciółce,koledze czy przyjacielowi który potem w pewien sposób wykorzystał to przeciwko tobie?






Każdy dzień to od­ro­bina życia: każde prze­budze­nie, to od­ro­bina na­rodzin, każdy po­ranek, to od­ro­bina młodości, każdy sen zaś, to na­mias­tka śmierci.

Tego chyba nie muszę tłumaczyć czy rozkładać na czynniki pierwsze.....Według mnie,bardzo fajna refleksja dotycząca samego życia....




Wol­nym bo­wiem jest człowiek tyl­ko wte­dy, gdy jest samotny.

Czy nie jest tak,że składamy różnym ludziom różne obietnice,staramy się sprostać oczekiwania które inni na nas nałożyli?Biegniemy za światem,za ludzmi...chcemy być ''cool'' chcemy żeby ludzie nas lubili,a oni dają nam swój bagaż doświadczeń i całego życia który my musimy gdzieś lubić i podziwiać żeby zyskać jakieś uznanie....czy jest to na pewno ta  nasza wolność?

                                                                         ....





Rzad­ko myśli­my o tym, co ma­my, lecz zaw­sze o tym, cze­go nam brak. 


Na drze­wie mil­cze­nia wi­si je­go owoc - spokój. 


Naj­ważniej­sze w życiu to nau­czyć się, które mos­ty przek­raczać, a które palić. 
                                                                         

                                                                  to jest piękne......




                                                                            ###

 To była tylko mała część Jego twórczości.Może znajdzie się tutaj jakaś osoba która zna jeszcze lepiej jego osobę albo nigdy wcześniej jej nie znała? Pewnie tak.
To są moje myśli i moje zdanie,pamiętajcie że każdy z nas wszystko co usłyszy/przeczyta interpretuje inaczej.Jest to spowodowane naszymi doświadczeniami,poglądami bądz sytuacją materialną..
Nie chcę Was zanudzać jakimiś faktami z jego życia,ani ile książek wydał,gdzie co i jak bo takie informacje znajdziecie na wikipedii i na innych stronach :)
Będę starała się pokazywać tutaj różnych ciekawych ludzi albo pisała moje rozkminy na jakieś tematy:)




Dzięki. R




zródła z których korzystałam  :
 https://www.cytaty.info/autor/arthurschopenhauer-2.htm


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zapoznanie